piektdiena, 2018. gada 16. novembris

LATVIJAS VALSTS SIMTGADES PASĀKUMU NORISE

2018.gada 15. novembrī Naujenes tautas bibliotēka
prezentēja virtuālo izdevumu "Simts vēlējumi Latvijai" un atklāja Linarda Onzuļa fotogrāfiju personālizstādi "Latgales ainavas".
    Tuvojoties Latvijas simtgadei, Naujenes tautas bibliotēka, šī gada laikā uzrunāja visus, mazus un lielus, Naujenes pagasta iedzīvotājus, iestāžu vadītājus, darbiniekus un citādi Naujenes pagastam piederīgus cilvēkus piedalīties Vēlējumu grāmatas tapšanā. Mēs apkopojām  100 iesūtītos vēlējumus Latvijai
vienā virtuālā izdevumā ” Simts vēlējumi Latvijai”
kuru internetvietnē publicējām 2018. gada 15 novembrī. Šo vēlējumu grāmatu var atrast un izlasīt Naujenes tautas bibliotēkas emuārā sadaļā Virtuālās grāmatas skat.šeit
   Virtuālo vēlējumu grāmatai palīdzēja tapt, vāka autore Karīna Ivanova Lāču pamatskolas skolniece, korektore Inese Locika, pārmīšus ar vēlējumiem  grāmatā publicētas fotogrāfijas ar Naujenes pagasta skaistajām ainavām, ko iesūtīja  fotogrāfi:  Aļona, Annišineca, Diāna Čiževska, Olga Kuzmina, Sabīne Locika, Jevgeņijs Ņikitins, Linards Onzuls, vēlējumus apkopoja, sakārtoja un publicēja Diāna Čiževska Naujenes tautas bibliotēkas vadītāja.
      Naujenes tautas bibliotēkas kolektīvs ir pateicīgs visiem atsaucīgiem cilvēkiem par atvēlēto laiku, kļūstot par daļu no šīs Vēlējumu grāmatas!
        Pasākuma turpinājumā tika atklāta Linarda Onzuļa fotogrāfiju izstāde "Latgales ainavas".
Linarda ainavas uzrunā mūs īpaši sakot, Latgales ainava – tik skatam ierasta, mūžīgi tepat bijusi. Bet vai tiešām to pazīstam? Vai tā vienmēr bijusi tāda, kādu redzam to šodien? Nāc, ieklausies, ko ainavas runā! Tās pastāstīs par vērtīgo Latgalē, Naujenē. Tās pastāstīs par zūdošo, par apdraudēto. Ieraugi Latgales ainavu, Latgales neskarto dabu citām acīm. Nosargā to! Izstādi var skatīt Naujenes tautas bibliotēkas Lasītavā līdz novembra beigām ( Daugavas ielā 31A, Krauja, Naujenes pagasts, Daugavpils novads).
      Noslēgumā  pasākuma dalībnieki skatījās  Linarda Onzuļa fotogrāfiju izstādi, baudīja svētku kliņģeri  un  iededzināja svecītes par godu mūsu Latvijas valsts dzimšanas dienai!
  Paldies par svētku noskaņas radīšanu Naujenes mūzikas un mākslas skolas pasniedzējiem Nikolajam Sļusaram un Gišam Kaganam un pasākuma vadītājai Alitai Kokinai.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru