ceturtdiena, 2021. gada 6. maijs

No cikla "Bibliotēkas vitrīnas stāsti" Maija mēnesī  Naujenes tautas bibliotēkas izstāžu cikla "Bibliotēkas vitrīnas stāsti" ietvaros skatāma  Alekseja Sokolova skaitļošanas tehnikas kolekcijas izstāde "No skaitāmiem kauliņiem līdz elektroniskai skaitļošanas tehnikai un ne tikai"

Nākot uz bibliotēku pēc grāmatām, ceļā uz grāmatu izsniegšanas vietu ir iespēja apskatīt šo izstādi.

Izstāde darbosies no 2021.gada 5.- 31.05.  Naujenes tautas bibliotēkā, tās darba laikā, pēc adreses Daugavas iela 31A, Krauja, Naujenes pagasts, Daugavpils novads. Tālr. 65450246, biblioteka@naujene.lv .

Paldies, Aleksejam Sokolovam par atsaucību un iespēju skatīt šo jauko kolekciju Naujenes tautas bibliotēkā.


Apmeklējot izstādi lūdzu ievērot visus epidemioloģiskos drošības pasākumus

(dezinficēt rokas, lietot sejas maskas, ievērot 2m distanci, vienlaikus ne vairāk par 1 lietotāju, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus un ne ilgāk par 15 min.)

       Kolekcionārs Aleksejs Sokolovs bibliotēkas izstādei deponēja nelielu daļu no savas tehnisko rīku kolekcijas,  tikai 74 eksponātus, kuri tika vākti vairāk nekā 10 gadus.  Lielākā daļa eksponātu Aleksejs iegāgājās pats,  daļu tehnikas viņam  atdeva vai uzdāvināja. Kolekcijā ir arī datortehnika sākot ar  IBM 8088; 286; Pentium 4..... un tās sastāvdaļas. Dažādas drukāšanas iekārtas,  sākot no rakstāmmašīnām līdz printeriem. Kolekcijā ir dažādas  spēles sākot no mehāniskām beidzot ar mūsdienīgām Playstation. Kolekcijas pamats ir skaitļošanas tehnika - dažādu marku un ražotāju kalkulatori - (85 vienības). Kolekcijas papildināšanu apgrūtina tas, kā daudzi cilvēki  tehniku vienkārši izmet vai to utilizē. Kolekcionārs turpina  papildināt  savu kolekciju un meklē jaunus eksponātus savai kolekcijai. Uzdot jautājumus par izstādi un eksponātiem vai piedāvāt jaunas iekārtas kolekcijas papildināšanai var rakstot uz bibliotēkas e-pastu: biblioteka@naujene.lv  


Skaitīkļi
Kīniešu skaitīkļi - abaks

Skaitīkļi

Aritmometrs - mehāniskā skaitļošanas tehnika ražota Krievijā no 1929.gada līdz 1980. gadu sākumam.


"Bistrica 2" -   20. gs. 70. gadu elektriski mehāniskā skaitļošanas tehnika
-  skaitļoja, reizināja, dalīja un atņēma skaitļus!


Elektroniskā skaitļošanas tehnika- kalkulatori, elektroniskās piezīmju grāmatas, valodu tulkotāji

Kabatas valodu tulkotājs


Saziņas tehnika

Telegrāfs - tekstu pārraida ar morzes ābeces palīdzību

Stacionārie telefoni

Tekstofons

Peidžeris

Mobilais telefons Philips

Mobilais telefons Samsung


Mēramie instrumenti, lineāli, trafareti


Apļveida logaritmiskā līnija

Logaritmiskais lineāls


Mērlenta


Ierīces testēšanai, spēlēšanai
Ierīce "Ceļu drošības noteikumu" zināšanu testēšanai


Kabatas personālais dators

Spēļu konsules

PlayStation

Spēles

Tetris

Tetris
2 komentāri:

  1. Спасибо работникам библиотеки, которые так прекрасно рассказали о выставке онлайн. Очень хорошо, что представлены фото предметов. К сожалению, в силу всем известных обстоятельств, нельзя в полной мере поизучать представленные экспонаты (15 минут здесь явно недостаточно). Но всё равно, особая благодарность Алексею Соколову за такую интересную коллекцию.

    AtbildētDzēst