pirmdiena, 2021. gada 11. janvāris

Naujenes tautas bibliotēkas lietošanas noteikumi no 2021.gada 12. janvāra


Naujenes tautas bibliotēkas lietošanas noteikumi
no 2021.gada 12. janvāra.


Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī un lēmumu no 2021.gada 12. janvāra atvērt bibliotēkas, informējam, ka tiek mainīti Naujenes tautas bibliotēkas un tās struktūrvienību lietošanas noteikumi. 
1. Apmeklējot bibliotēku, obligāti jālieto sejas aizsargmaska visā bibliotēkas apmeklējuma laikā;

2.    Naujenes tautas bibliotēkas darba laiks paliek bez izmaiņām, skat. ;

3.    Maksimālais lasītāju uzturēšanās laiks bibliotēkā – 15 minūtes;

4.    Datori lietotājiem nav pieejami;

5.    Printēšanas, skenēšanas, kopēšanas pakalpojumi lietotājiem nav pieejami;

6.    Bibliotēkās nenotiek nodarbības, radošās darbnīcas, pasākumi, kā arī netiek pieļauta pulcēšanās brīvā laika pavadīšanai;

7.    Lasītavas pakalpojumi nav pieejami;

8.    Apmeklētāju skaits Naujenes tautas bibliotēkas ēkā un tās struktūrvienību telpās ierobežots (līdz 2 apmeklētājiem vienlaicīgi katrā bibliotēkas telpā), ievērojot 2 metru distanci (norādīta uz grīdas ar dzelteni melnām svītrām). Ja bibliotēku vienlaicīgi vēlēsies apmeklēt vairāk cilvēku, bibliotēkas darbinieki aicinās pārējos uzgaidīt ārpus bibliotēkas telpām. Bibliotēkas apmeklējums ir individuāls (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus);

9.    Lasītāju apkalpošana notiek šādi:

9.1. Naujenes tautas bibliotēkā: Ienākot bibliotēkā, lasītājs nodod izlasītās grāmatas norādītajā grāmatu nodošanas vietā, to ievietošanai karantīnā uz 72 stundām.

9.2. Pēc tam dezinficē rokas un var doties uz Abonementu, Bērnu nodaļu izvēlēties jaunu lasāmvielu, ievērojot 2 metru distanci un vienvirziena pārvietošanos.

9.3. Grāmatu un periodisko izdevumu lasīšana uz vietas bibliotēkā nav atļauta, lasītavas grāmatas un preses izdevumi tiek izsniegti lasīšanai mājās

9.4. Lai nodrošinātu personalizētu bibliotēkas apmeklējumu, lietotājam obligāti jāuzrāda lietotāja karte vai personu apliecinošs dokuments.

9.5. Lai izvairītos no drūzmēšanās un liekas uzkavēšanās bibliotēkā, ja iespējams, aicinām grāmatas rezervēt jau iepriekš caur elektronisko katalogu vai pa telefonu 65450246 vai e-pastā bibliotēka@naujene.lv .

9.6. Bibliotēkas patur tiesības neapkalpot un lūgt atstāt bibliotēkas telpas apmeklētājus ar elpošanas ceļu slimību pazīmēm. Tāpat arī bibliotēkas lūdz ievērot klepošanas un šķaudīšanas higiēnu, aizliekot priekšā elkoni.

10.  Lasītājiem pēc pieprasījuma tiek nodrošināta bezkontakta grāmatu izsniegšanas iespēja ārpus bibliotēkas telpām, par to iepriekš jāvienojas telefoniski vai e-pastā.

11.  Lai pasargātu cits citu no inficēšanās, bibliotēkas ievēro sanitārās drošības noteikumus, darbinieki ir nodrošināti ar individuālās aizsardzības līdzekļiem. Darbinieki, kas nestrādā aiz norobežojošajiem aizsargstikliem, klientu apkalpošanas telpās lieto sejas aizsargus vai maskas. Notiek regulāra telpu, virsmu, inventāra un grāmatu dezinfekcija, kā arī regulāra telpu vēdināšana, atverot logus. Nodotās grāmatas tiek ievietotas karantīnā uz 72 h pirms atkārtotas ievietošanas fondā. Pie ieejas bibliotēkā ir izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi apmeklētājiem. Atbilstoši jaunām sanitārā protokola prasībām var tikt izdarītas izmaiņas, par ko bibliotēkas lietotāji tiks informēti kā internetvidē, tā bibliotēkā uz vietas.

12.  Noteikumi ir spēkā līdz valstī noteiktās ārkārtas situācijas beigām.

 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru