Virtuālās izstādes

  Grāmatas ar autogrāfu jeb pievienoto vērtību

Naujenes tautas bibliotēkas krājumā sastopas grāmatas ar autoru autogrāfiem, kuri apmeklēja bibliotēku vai arī dāvināja savas grāmatas bibliotēkai, bibliotēkas darbiniekiem vai lietotājiem, mēs apkopojam šīs grāmatas virtuālajā izstādē "Grāmatas ar autogrāfu jeb pievienoto vērtību". 
                                                               Apmeklēt izstādi....

 

Meklējot savu tautastērpu!

  
 Ceļā uz Latvijas simtgadi 2018. gadā Naujenes tautas bibliotēka apkopoja virtuālajā izstādē "Meklējot savu tautastērpu!" izdevumus, kuri ir pieejami Daugavpils novada bibliotēkās un kuri var palīdzēt atrast un noteikt dzimtās vietas/novada/pagasta tautastērpu īpatnības un uzzināt par latviešu tautas tērpa izcelšanos, komplektēšanas un valkāšanas tradīcijām.


Raiņa un Aspazijas 150. gadu jubilejai
 veltīta virtuālā izstāde


                                                     Aspazija                               Rainis

                                                   (1865 – 1943)                      (1865-1929) 
        Rainis, īstajā vārdā Jānis Pliekšāns – izcils latviešu rakstnieks, kultūras darbinieks un politiķis, dzejnieces Aspazijas dzīvesbiedrs. Latvijas vēsturē viņam ir paliekoša nozīme kā vienam no redzamākajiem savas tautas kultūras un nacionālās identitātes veidotājiem. Būtiski ietekmēja literārās latviešu valodas attīstību. Mūsu novadnieks Rainis jeb Jānis Pliekšāns bija un joprojām ir tautā iemīļots dzejnieks un dramaturgs, kurš ar saviem dzīves uzskatiem un radošumu ir aizrāvis nevienu vien mākslas cienītāju.

         2015. gadā Latvijas kultūras norises iezīmēs divas būtiskas latviešu literārās un sabiedriskās dzīves jubilejas: 16. martā apritēs 150. gadskārta kopš Aspazijas dzimšanas dienas, 11. septembrī svinēsim Raiņa 150. jubileju.

                                                                                                       Skatīties izstādi...
Meža un dārza dienām veltīta virtuālā izstāde

Informatīvs palīgs dārza un meža
 sakopšanas darbos”

Daugavpils novada pagastu bibliotēku krājumos esošās nozaru literatūras piedāvājums.


         Pavasaris ir laiks, kad dabas pamošanās, putnu vīterošana un ligzdu vīšana, mudina arī cilvēkus sakopt, labiekārtot savu māju, sētu, pagalmu, mežu un zemi. Tas ir laiks, kad mūsu novada iedzīvotājiem ar kopīgām idejām, ierosinājumiem un darbu ir ciešāk jāsadodas rokās un jāveido mūsu novads, pagasts vēl labiekārtotāku, zaļāku un ziedošāku. Lai šos darbus veiktu un smeltos jaunās idejās Daugavpils novada pagastu bibliotēku uzziņu literatūras krājumos ir pieejamas grāmatas, periodiskie izdevumi, kuri var informatīvi palīdzēt meža un dārza labiekārtošanas, sakopšanas darbos.
                                                                                                          Skatīties izstādi...


Literārā novadpētniecības virtuālā izstāde
"Naujenes pagasta novadnieki - autori"


Naujenes tautas bibliotēkās krājumā, izveidota neliela grāmatu kolekcija, kurā ir atlasītas grāmatas, kurās ir  publicēti pagasta novadnieku dzejas un prozas darbi un pašu novadnieku izdotas grāmatas. Bibliotēka izveidoja šīs kolekcijas virtuālo izstādi.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru